KONST / Litografier / Färglitografi 14332013
nr 1433 2013
Lars Börjesson
(1922-1999), Sverige
"Oväder över Kosterfjord". Signerad, numrerad 149/250. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Färglitografi, bildmått: 39x43 cm, yttermått inklusive ram: 58x62 cm
Lars Börjesson, svensk bildkonstnär född 1922 i Göteborg, död 1999.
Utrop:
300 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:57:30
22 nov
Lars Börjesson
Läs mer om Lars Börjesson